Reklama
  • Środa, 1 marca (11:05)

    Murat Yıldırım i Imane el Bani. Czy druga żona da mu szczęście?

To był na pewno najpiękniejszy ślub 2016 roku w Istambule. 25 grudnia, kiedy cały świat chrześcijański świętował Boże Narodzenie, Murat Yıldırım i Imane el Bani przyrzekli sobie miłość. Z życzeniami pospieszyła także niezawodna Meryem Uzerli.

Reklama

Nawet w serialu Królowa jednej nocy nikt nie wymyśliłby tak nieprawdopodobnej sceny dla głównego bohatera, Kartala. A jednak zdarzyła się w rzeczywistości. Sam potężny prezydent Turcji Recep Erdoğan zupełnie spontanicznie zaproponował aktorowi, że go… wyswata. Jak obiecał, tak zrobił. Szybko i skutecznie.

– To, co prezydent dla mnie zrobił, to najpiękniejszy dar. To duchowe ojcostwo. Jestem mu dozgonnie wdzięczny – powiedział wzruszony Murat Yıldırım (37).

Spotkali się przypadkowo pewnego listopadowego dnia na lotnisku w stolicy Turcji Ankarze. Prezydent zauważył gwiazdora z piękną nieznajomą i podszedł do nich razem ze swoją żoną Emine i towarzyszącymi osobami. Podczas sympatycznej rozmowy prezydent nie krył zainteresowania, kim jest towarzyszka aktora. Murat przyznał, że to jego ukochana Imane el Bani. Wywodzi się z zamożnej i wpływowej rodziny marokańskiej, w 2006 roku zdobyła koronę Miss Maroka. Od tamtej pory mieszka w Londynie, chodzi na liczne kursy, pracując jako modelka i aktorka. I właśnie w stolicy Anglii poznali się i pokochali. A teraz najpiękniejsza Marokanka po raz pierwszy zawitała do ojczyzny swego ukochanego. Erdoğan zapytał, czy zamierzają się pobrać. Usłyszał, że mają takie plany, ale jeszcze nic w tym kierunku nie uczynili.

– Nie ma na co czekać, jesteście piękną parą! – zakrzyknął prezydent. I zaproponował, że zostanie swatem Murata. Z lotniska w Ankarze zadzwonił do rodziców Imane i w imieniu Murata poprosił ich o jej rękę. Rodzice Imane z radością wyrazili zgodę na propozycję prezydenta Turcji i dali młodym błogosławieństwo. Na koniec prezydent nie ukrywał satysfakcji, a jego żona wyściskała przyszłą pannę młodą. – To był najbardziej znaczący dzień w naszym życiu – stwierdził Murat.

Niezwykła inicjatywa prezydenta Turcji wywołała istną lawinę zdarzeń

Już na początku grudnia doszło do oficjalnych zaręczyn. Do Istambułu przyjechali rodzice Imane i jej siostra. Podczas przyjęcia zaręczynowego w rodzinnym gronie przyszła panna młoda, zgodnie z arabskim zwyczajem, przygotowała dla wszystkich kawę, po czym Murat włożył na jej palec ślubny pierścień. Mama aktora objęła Imane, ucałowała i uznała za swoją córkę. – Jestem bardzo szczęśliwy, że mam taką matkę – wyznał jej syn, wdzięczny za przyjęcie, jakie zgotowała jego ukochanej.

Spoza rodziny pierwsza z życzeniami pospieszyła Meryem Uzerli (33), partnerka Murata z serialu Królowa jednej nocy, prywatnie bardzo z nim zaprzyjaźniona. – Bądź zawsze szczęśliwy, Muratku – napisała w internecie. Meryem nie mogło zabraknąć na weselu, które odbyło się 25 grudnia w luksusowym hotelu Taksim. Ślubu młodej parze udzielił burmistrz Istambułu, a weselne obrzędy wywodziły się zarówno z arabskiej, jak i tureckiej tradycji, podobnie jak muzyka grana przez 20-osobowy zespół z Maroka. Furorę wśród licznych gości robiły specjalnie na tę uroczystość zaprojektowane suknie panny młodej – i tradycyjne arabskie, i współczesne. Jedną z nich, przypominającą kwiatowy ogród, uszyto z 12 metrów francuskich koronek. Imane tańczyła, śmiała się, zachwycała wszystkich gości…

– To najszczęśliwszy dzień w moim życiu – wyznała. Czy również w życiu Murata? Być może, choć on podobny dzień już przeżywał. W 2008 roku ożenił się z aktorką Burçin Terzioğlu (36). To była wielka miłość, a małżeństwo przez kilka lat uchodziło za wzorowe. Murat świata nie widział poza swoją żoną. – Nie kusi mnie, by oglądać się za innymi kobietami. Poślubiłem tę, którą kocham – zapewniał. Z czasem jednak związek zaczął się sypać, a ostatecznie legł w gruzach w 2014 roku, gdy na jaw wyszedł przelotny romans Murata.

Po rozwodzie z nikim nie wiązał się na dłużej i miał dość nieciekawy okres w życiu. Wszedł nawet w konflikt z prawem – znalazł się w grupie 53 celebrytów oskarżonych o posiadanie narkotyków. Tak jak inni dostał wyrok: 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 5 lat. To go otrzeźwiło – przestał szaleć, stał się człowiekiem statecznym i bogobojnym. A potem poznał marokańską piękność… Czy drugie małżeństwo przyniesie mu więcej szczęścia i będzie bardziej trwałe niż pierwsze? Murat jest już innym człowiekiem – starszym, bardziej doświadczonym, wiedzącym, jak dbać o ukochaną kobietę. No i nie może sprawić zawodu prezydentowi…

MW

Zobacz również

  • Zaręczyli się przed rokiem, a niedawno potwierdzili, że ślub tuż tuż. Zgodnie przyznają, że ich charaktery są jak woda i ogień. Czyli przeciwieństwa się przyciągają... więcej

Wasze komentarze: 2,

przeczytane przez: 13 454 osoby Dodaj komentarz
Anusia

~Anusia -

Ile wzrostu i lat ma el Bani ?

Anusia

~Anusia -

Ile wzrostu i lat ma el Bani ?